server o běhání

INFO


Kalendář akcí

Přes okres Prostějov

Přeběh přes okres Prostějov 2021

4.10.2021

Ahoj všem našim kamarádům, běžcům, fanouškům... Nedělní "Přeběh" se moc vydařil, počasí nám přálo, nálada byla výtečná, nikdo se neztratil a výkony obdivuhodné... Přes původní napínavé chvilky, jestli se běh vůbec uskuteční se nakonec sešlo přes 20 běžců a všichni byli úžasní. Děkujeme vám!!!

Výsledky

Přeběh přes okres Prostějov 2020

Tak se nám to povedlo :-) Dnes, tj. 4.10. jsme sladili běžecké aktivity s kamarády z Blanska a společně, i když každý zvlášť, přeběhli své okresy z nejnižšího místa okresu na nejvýše položený bod, což je pro oba okresy u meteorologické stanice Skalky na Drahanské vrchovině. Účast na naší straně sice nebyla z nejpočetnějších, ale výkony běžců stály za to. Hlavně padl štafetový traťový rekord, o který se společně postarali Dušan Kopečný, Pavel Kučera a Míla Vysloužil, a to v neuvěřitelném čase 2:59:30. Taktak jsme stihli připravit cílové pohoštění a kluci byli v cíli :-) V sólo závodě se na prvním a druhém místě umístili stejně jako loni Lukáš Švestka a Fana Horna, na třetím místě pak Tomáš Kocman. I někteří další překonali minimálně svoje vlastní rekordy z minulých let. Gratulujeme i všem ostatním, kteří se zúčastnili, kvůli kterým nás to pořád baví... RUN FREE

Výsledky

Přeběh přes okres Prostějov 2019

Tak to máme za sebou. V neděli 6.10. jsme se proběhli napříč celým okresem. Jak už jsme zvyklí, každý na to šel trochu z jiné strany, ale nakonec jsme se všichni sešli po plus mínus 42km u meteorologické stanice Skalky na Drahanské vrchovině. Přestože nás letos nebylo mnoho, akce se moc vydařila, po deštivé sobotě bylo krásné počasí, sešla se prima parta běžců i ochotných pomocníků, takže za nás spokojenost. Díky všem zúčastněným, za rok zase :-) RUN FREE, M+A

Výsledky

Fotogalerie

PŘEBĚH PŘES OKRES PROSTĚJOV 2018

6. ročník vytrvalostního amatérského závodu přes okres Prostějov se opět vydařil na jedničku! Počasí ideální běžecké, starovní pole pestré a poměrně početné, výkony výborné, ztráty nulové... Co víc si přát! 

Děkujeme všem závodníkům za jejich nadšení, sebepřekonávání a pokořování vlastních hranic. Děkujeme organizátorům na občerstvovačce a v cíli za jejich nadšení, pomoc a radost, kterou s námi, běžci sdíleli. 

Už teď se těšíme na další ročník a věříme, že se zase tak vydaří... Gratulujeme k výkonům!

Martin + Andrea

Fotogalerie

Výsledky

Přeběh PŘES OKRES PROSTĚJOV 2017

 

Tak máme za sebou 5. ročník Přeběhu přes okres Prostějov. Letos se nám rozhodil termín s okresem Blansko. Tam se běžel minulý týden, ale příští ročník už půjdeme zase spolu. Jenom díky tomu se letos povedl Dušanovi Kopečnému husarský kousek a zaběhl si v jednom roce Přeběh přes okres Blansko i Prostějov. Usmívající se Martin Hausknecht nenechal nikoho na pochybách, že chce letos zlepšit traťový rekord, který postupně zlepšovali Ondřej Velička a Dominik Voráč až na loňských 3:35. Marťa do toho šlapal hned od začátku a u radarové stanice v cíli se objevil v čase 3:33:08. Mezi ženami se zablýskla Andrea, která letos podává neskutečné výkony a zlepšila svůj loňský čas o 30 minut na 4:21:23. Počasí, které se na nás letos moc netvářilo, se nakonec umoudřilo a ve finále bylo moc pěkně. Ve štafetách byl napínavý souboj mezi trojicí R. Coufalová, A. Odehnal a A. Václavek, kteří teprve v cílové rovince (ta má ovšem 2 km Usmívající se) porazili dvojici úžasných bojovnic v sestavě Ivanka Novákova a Judita Nagyová. Výsledný čas vítězů 3:47:44. Nemůžu opomenout fantastickou partu běžců z Bedihošťa, kteří rozsvítili celý běh svými barvami i náladou. Jinak jste byli všichni úžasní. Děkujeme všem za účast, všem kamarádům za pomoc při organizaci a svozu, maskotům tohoto běhu Skleňovi a Zbyňovi, že konečně dokončili (i přes bloudění) Usmívající se 

RUN FREE, Martin

Výsledky

Fotogalerie

Přes okres Prostějov 2016

V neděli 2.10.2016 proběhl 4. ročník Přeběhu přes okres Prostějov z nejnižšího místa okresu do nejvyššího bodu okresu. Okresem nás proběhlo 14 sólo běžců a 4 dvoučlenné štafety, což je moc pěkná účast a padly moc pěkné výkony. Vydařil se celý den - počasí, nálada, osobáky, radost z běhu..., až po společné posezení v hospodě v Benešově spolu s běžci z blanenského okresu, kteří svůj "dlouhý běh" zakončili na stejném místě.

Už teď se můžeme těšit na další ročník a další varianty trasy, která se ani za 4 roky neustálila a pořád se objevují nové nápady, kudy běžet :-)

Děkujeme za účast a krásnou neděli! RUN FREE

Mapa okresu

Doporučená trasa

Maratoncův průvodce po trati

Výsledky

 

Přes okres Prostějov 2015

Neděle, 4.10.2015

V neděli 4.10. se ti největší nadšenci běhání z našeho oddílu, našeho okresu a pár "návštěvníků" ze sousedních okresů sešlo k opravdové "RUN FREE" akci, aby se při parádním běžeckém počasí proběhlo napříč celým okresem Prostějov. Tentokrát se odvážilo 14 sólo běžců a 4 štafety. Přestože ne všichni mohli vzhledem ke zdravotním problémům doběhnout až do cíle, celý závod se moc vydařil a dokonce padaly rekordy! Moc děkujeme všem zúčastněným i jejich fanouškům na trati i v cíli a gratulujeme k výborným výkonům!!! RUN FREE

Výsledky

Fotogalerie 

 

24.9.2015
Dnes jsme obdrželi stanovisko Vojenského újezdu Březina, který nám zakazuje organizovat závod Repešškým žlebem!!! Z toho důvodu bude závod rozdělen na dvě etapy, mezi kterými bude volný přesun po vlastní ose. 1. etapa Ivaň - Hamry, následuje přesun po veřejných komunikacích (např. Repešský žleb) na start druhé etapy, 2. etapa Repechy - Skalky. Repešský žleb je veřejná komunikace, po které můžete jako občané běžet a jet na kole bez problémů. 

 

20.9.2015
Už za necelých 14 dní startuje třetí ročník Run free běhu Přes okres Prostějov. Jedná se o přeběh z nejnižšího bodu v obci Ivaň do nejvyššího, kterým jsou Skalky u Benešova. Tradičně se běží v kategorii jednotlivců i družstev (2 - 3 členné štafety - jeden běží a ostatní jedou na kole - viz propozice). V cíli se pak potkáváme se stejnou akcí Přes okres Blansko a každoroční setkání zapijeme v hospodě v Benešově. Přeprava kol i běžců zajištěna (viz. propozice) stejně jako batohů ze startu do cíle. Moc se těšíme. Martin a Andrea

RUN FREE

NOVÉ PROPOZICE!!!

Přes okres Prostějov 2014

Už druhý ročník náročného vytrvaleckého běhu z Ivaně na radarovou stanici Skalky proběhl v neděli 5.10.2014. Na startu v Ivani se v mlžném ránu sešlo 27 běžců. Měli před sebou náročnou porci 44 kilometrů s celkovým převýšením více než 700 metrů. Mezi 17 borci, kteří běželi sólo běh byly letos i dvě ženy. Zbytek zdolal celou trať, která je pojata v duchu RUN FREE, štafetovým kolo-během. Trať opět nebyla závazná, takže se spekulovalo a vymýšlelo. Výsledkem byla poměrně ojedinělá situace na startu, kdy ze startovní čáry 22 běžců vyrazilo směrem na Prostějov a zbytek se naopak otočil k Prostějovu zády. Usmívající se Na kontrolním bodu u rybníka v Hamrech už bylo zřejmé, že do cíle doběhne jako první někdo z dvojce Ondra Velička a Bronislav Khýr. Po náročném stoupání Repešským žlebem a k vrtulím u Protivanova pak nejvíc sil zůstalo právě zkušenému ultramaratonci Ondrovi, který zvítězil v traťovém rekordu 3:38:54 (44,3 km). Broňa Khýr na druhém místě (poprvé na takto dlouhé trati) skončil pouhé necelé 3 minuty za vítězem (3:42:23). Za nimi pak doběhl Jakub Dobiáš, stíhaný ženskou vítěznou štafetou (Andrea Plachá, Ivana Nováková, Hanka Peterková). Je jasné, že Ondrovi pomohlo startovní číslo 23, které měl vloni Tomáš Svoboda, vítěz loňského ročníku. :-)

Celá akce pak byla okořeněná společným cílem s přeběhem okresu Blansko, který organizují už 18 let kamarádi ze sousedního okresu. Jejich RUN FREE běh nás vloni inspiroval a tak jsme si už podruhé užili parádní akci se závěrečným společným posezením v hospodě v Benešově. Za Blansko letos navíc běžel Dan Orálek, který pak na malé autogramiádě podepisoval svoji novou úžasnou knížku. Díky moc všem borcům i organizátorům za krásnou akci. RUN FREE.

Výsledky sólo běžci  štafety

 

Přes okres Prostějov 2013

6.10.2013:  Tak jsme to dneska dali. 22 bláznů na trati běhu Přes okres Prostějov - nové Hanácké maraton. Z toho 12 sólových běžců, kteří běželi celou vzdálenost. Ta činila podle toho, jak kdo naplánoval trasu od 43,5 do 45 km, s kumulovaným převýšením téměř 700 m. Byly i výjimky. :-) Dušan uběhl 49 km, ale my, kteří známe jeho orientační smysl se nedívíme. Usmívající se Díky všem za úžasný zážitek a skvělé výkony! 

 Fotogalerie
 Výsledky

 

Finální propozice

Doporučená trasa v HD

Maratoncův průvodce po Galaxii (přes Prostějov)

Zpět
 
NOVINKY
Kde je Bistro u Maříků?

Číslo účtu pro platby:

7925464001 / 5500


Partneři Maratonského klubu

 

 

  

 


Zasílání novinek