server o běhání

INFO


Kalendář akcí

REPECHY 22K RUN

REPECHY 22K RUN 2020

Tak se to konečně povedlo. A povedlo se to báječně! Děkujeme a gratulujeme všem běžcům, děkujeme spolupořadatelům a fanouškům a těšíme se na další společnou akci. Byla to moc prima neděle :-) 

Fotogalerie

Výsledky
 

REPECHY 22K RUN 2019

7.7.2019

Náš první prázdninový závod je za námi. Účast nebyla vysoká, ale o to více jsme si ho užili. Letos jsme závod vyhodnotili jako silný ročník, protože všichni doběhli a vůbec nikdo se neztratil ani nezranil a všichni doběhli s úsměvem a spokojení :-) Dokonce máme úplně nové vítěze mezi muži i mezi ženami, a to Lukáše Švestku s časem 1:36:01 a Pavlu Závodnou s časem 1:51:08. Oběma moc gratulujeme a všem ostatním běžcům také.

Takže se budeme těšit zase za rok, "zakázaný" závod si zkrátka nenecháme ujít.

RUN FREE 

Výsledky

Fotogalerie

 

REPECHY 22K RUN - 2018

Je neděle. Počasí tak akorát, trochu zamračeno, žádné vedro tak snad to vydrží. Přijíždíme na parkoviště u sportovní haly v Prostějově celí napjatí. Sice už je to 6. ročník našeho nezávodního, zakázaného a tím trochu “tajného” běhu z Prostějova do Repech, jenže my nikdy pořádně nevíme, kolik dorazí lidí. Říkáme mu “Punkový běh” a je to opravdové RUN FREE. Žádná čísla, žádná startovní listina, žádné startovné, žádné ceny. Ještě před 14 dny jsme registrovali 24 dobrovolně přihlášených a Andrea trochu trne, z čeho zaplatíme autobus, medaile (donutil jsem ji připravit 70 medailí pro letošní ročník - jsem prostě optimista). Vjiždíme na parkoviště ….. a je jasné, že to bude dobré. Známé i nové tváře tu postávají, všichni nachystaní jít se potrápit na trať, jejíž profil připomíná skokanský můstek nebo startovací rampu pro lety do vesmíru. Trocha organizace, vysvětlení tratě … dotazy ….společná fotka a jde se na to. Nakládáme batohy, které se nám zase málem nevešly do auta. Budu muset do propozic napsat “Odvoz pytlíků a baťůžků do cíle”. Teď tam máme “batohy”, a to je trochu chybička :-)Odstartováno.

Odvážíme věci na občerstvovačky. Vždycky je moc pěkný, když máte kamarády, kteří si jdou na 2 hodiny stoupnout někam a nalívat vodu, krájet banány a chystat všechno pro běžce. Já byl na občerstvovačkách mockrát, takže když tam běžím jako běžec, mám velkou pokoru a respekt k téhle práci, kterou celá řada běžců vnímá jako “samozřejmost”. Znáte ty běžce co se ani nezastaví, shrábnou kelímek, dalších 10 jich shodí a vylijou, půlku toho svého si namísto do pusy chrstnou do oka a kelímek zahodí nejlepe až po 200 metrech. Tak takoví se naštěstí u nás nevyskytují. :-)

Cíl.

Dojíždíme k Penzionu Lada. Zdravíme se s Ladou (Kozlíkovou, kdo nezná tak si vygooglete) a Břeťou, kteří už jsou na nás nachystaní a každý rok nám to spolu klape lépe a lépe. Jestli to půjde takhle dál, tak za dva roky už jenom zavolám Ladě: “Prosím tě, posílám ti tam běžce, postarejte se o ně.” :-)

Sotva stihnu zajet dolů pod Repechy na křižovatku v “zakázaném území” vyznačit odbočku a už se chystáme na první běžce. Čas 1:34 …. a Pavel Dvořák nikde. A pak si vybavuji, že byl včera na náročném závodě, takže vlastně dneska jenom vyklusává. :-) Tak snad Lukáš (Švestka) dorazí co nejdřív, ale byl na startu nějaký tajmný, tak nevím.  

A už jsou tu první borci. Jirka Malý 1:37:15 a za ním v závěsu Pavel Straka 1:37:47.  Ale kde je Lukáš? A pak to všichni vidíme. Ze zatáčky se vynořuje postava v trenkách, na nohách ploutve a na obličeji brýle a šnorchl. Se poseru …. čas 1:38:06 (koukněte ve fotogalerii). Tak to je náš Luki. Neuvěřitelný běžec, bojovník a úžasný glosátor. Prostě naše “dvacetjednička”.

O první babě nebyly žádné pochybnosti. Z tréninkové skupiny Pavla Nováka k nám dorazila dlouholetá kamarádka “černá mamba” Alena Kriklová 1:49:30. Téměř 20 minut za ní dorazily dvě naše domácí želízka Jitka Bendová 2:08:59 a Monika Poláčková 2:09:15. Celkově dorazilo 71 běžců. Krása. Po dobrém jídle a pití někteří vyrazili na novou rozhlednu …. a pak naším autobusem domů. 

Krásná neděle.

Díky moc všem co jste běželi i těm co jste nám pomáhali a také díky Ladě. 

Mějte se pěkně, běhejte … a hlavně RUN FREE. 

Andrea a Martin

Výsledky 

Fotogalerie

Repechy 22K RUN - 2017

9.7.2017

Dnešní Repechy se opět velmi podařily. Na nepovoleném závodě se sešlo téměř 80 startujících a vše proběhlo bez jakékoliv asistence vojenské policie či zástupců vojenských lesů. (možná časem začnou sportovní aktivity v Repešském žlebu i podporovat Usmívající se). Počasí nebylo uplně špatné, ale v závěru běhu přeci jenom panovalo trochu horko. Jinak všechno klaplo, nikdo nezabloudil a celá řada běžců si tuto trať zkusila poprvém. Mezi muži kraloval Pavel Dvořák (1:34) před Janem Lachnitem (1:35) a Lukášem Švestkou (1:36). Ondra Horák tentokrát tlačil kočárek, ale i tak skončil na 18. místě s časem 1:54. Z žen byla nejlepší Taťána Straková (1:45) před Maruškou Delingerovou (1:53) a Alenou Kriklovou (1:55). V rámci RUN FREE ale o časy a pořadí moc nešlo. Hodnotné výkony padaly především na konci startovního pole, kde byla celá řada prvoběžců. Všichni jsme někdy začínali a já sám vím, jak pro mě byly první Repechy (ještě před oficiálním 1. ročníkem) náročná trať, na které jsem v závěru přemýšlel "esli nésu uplně blbé". Díky všem za krásný den a parádní výkony. Jsme na vás pyšní.

Tož tak. RUN FREE.

Výsledky

Fotogalerie (rajce)

REPECHY 22K RUN      10.7.2016

Tak čtvrtý ročník REPECH je za námi. Tentokrát jako nepovolený, neorganizovaný a neregistrovaný běh z Prostějova do Repech. I tak se sešlo přes 60 účastníků, kteří se rozhodli podpořit tradiční běh formou individuálního projevu občanské neposlušnosti vůči přednostovi vojenského újezdu Březina, který akci uplně nesmyslně zakázal, přestože vede přes újezd pouze po veřejně přístupné cyklotrase Repešský žleb. Ta je celoročně a bez povolení zpřístupněna veřejnosti především pro účel turistiky, rekreace a sportu. Nedává to smysl, ale to v naší armádě spousta věcí. :-) Díky všem, kteří jste se zúčastnili, pomáhali jste nám anebo jenom fandili. Moc jsme si to užili a bylo to opravdové RUN FREE! Martin a Andrea

Fotogalerie

Neoficiální seznam neregistrovaných běžců s časy, které si nahlásili

 

REPECHY 22K RUN      12. 7. 2015

V neděli 12.7. se běžel již potřetí náročný běh na 22 km s celkovým převýšením přes 350 m z Prostějova do Repech. Bylo horko, ale ne tolik, kolik slibovala předpověď. S nástrahami "zákeřné" tratě se popasovalo rovných 100 běžců, kteří téměř kompletní dorazili do cíle. Nás nejvíc těší úspěchy těch, kteří něco takového zkusí poprvé a v cíli jsou pak na sebe právem pyšní. Moc děkujeme všem, kteří jste si přijeli k nám zaběhat i kamarádům, kteří nám pomáhali na startu, na občerstvovačkách i v cíli. Krásně jsme si to užili. RUN FREE. Martin a Andrea

Fotogalerie

Výsledky  Muži  Ženy

http://www.behej.com/clanek/11415-na-rovinate-hane-se-opet-bezelo-do-kopce

 

REPECHY 22K RUN 2014

V neděli 13.7.2014 proběhl další běh organizovaný naším Maratonským klubem. Na třetí ročník náročného 22km běhu z Prostějova na Drahanskou vrchovinu, s celkovým nastoupáním více než 400 m přijelo 117 běžců. Za nádherného počasí bojovali s náročnou tratí, která se vine z Prostějova podél Hloučely, kolem Plumlovské přehrady, Plumlovského zámku až do Hamer a odtud Repešským žlebem do Repech, k penzionu LADA. Díky pomoci všech obětavých spolupořadatelů a díky statečným běžcům se podařilo opět zorganizovat krásný závod, který si všichni užili. Tradičními celkovými vítězi mezi muži a ženami byli Ondra Horák a Maruška Delingerová, kteří si oba zlepšili svoje osobní časy (současně traťové rekordy). Díky moc vám všem!!

Fogogalerie zde

Výsledky  Muži A Muži B  Ženy


 
NOVINKY
Kde je Bistro u Maříků?

Číslo účtu pro platby:

7925464001 / 5500


Partneři Maratonského klubu

 

 

  

 


Zasílání novinek