server o běhání

INFO


Kalendář akcí

6H RUN FREE

6H RUN FREE - 2018

 

Ahoj běžci. Tak tedy parný den v Kolářových sadech je za námi :-) Byl to boj, silný zážitek pro všechny zúčastněné a všichni závodníci a organizátoři podali heroické výkony!

Letos se nenahlásila ani jedna štafeta, zato běželo 38 sólo běžců, což je neuvěřitelný počet vzhledem k počasí (35 st. v době startu).

Díky laskavosti Moravských vodáren jsme letos měli zajištěn dostatek vody na pití, osvěžení formou vodní mlhy apod. První dvě hodiny kroužení byly opravdu náročné, protože slunko a vedro vysávalo ze všech účastníků veškerou energii. Nicméně všichni zabojovali, dostatečně pili, osvěžovali se a sprchovali, takže jsme nezaznamenali žádný kolaps ani nevolnost. Večer ve 21:00 tak všichni dorazili do cíle a sebou si odnášeli opravdu silný zážitek 

Moc děkujeme všem, kteří si k nám přijeli zaběhnout, všem, kteří nám pomáhali s organizací, občerstvením a čárkováním. Byli jste opět všichni úžasní. Díky!!! RUN FREE.

Andrea a Martin a taky celá banda co nám to pomáhá organizovat.

Výsledky

Fotogalerie

6H RUN FREE  5.8.2017

 

V sobotu jsme už podruhé pořádali 6 hodinový běžecký happening s názvem 6H RUN FREE, který byl jako běžecká akce určený nejen pro ultramaratonce, ale pro běžce všech výkonostních skupin. Štafetový běh navíc umožnil účast i celé řadě běžců, pro které 6 hodin běhání je přeci jenom velká porce. Výtěžek celé akce ve výši 9 000,- Kč je určen na podporu legendárních mexických běžců Ráramuri (Tarahumarové), prostřednictvím organizace Norawas de Ráramuri. Počasí k nám bylo nemilosrdné a první tři hodiny to bylo trochu jako v Mexiku. Po šesti hodinách ale bylo v cíli na 40 běžců, kteří, jak doufáme, si užili krásnou akci v duchu RUN FREE. Moc děkujeme všem pomocníkům, běžcům i představitelům města s jejichž pomocí se to celé mohlo uskutečnit. 

M+A

Výsledky

 

 

6H RUN FREE     6. 8. 2016

Letos jsme se rozhodli zkusit v Prostějově zorganizovat 6 h běh. Záměr uspořádat něco k připomenutí a podpoře kultury tradičních běžců Rarámuri (Tarahumarové) se potkal s chutí řady běžců a kamarádů zkusit si šestihodinový formát běhu. Ten umožňuje každému uběhnout tolik, kolik zvládne, když to nejde, tak se dá odpočinout, nikdy neběžíte sami a všichni skončí současně. Ve startovním poli se nakonec sešlo 19 jednotlivců a dvě štafety a všichni předvedli parádní výkony. Radim Zapletal s Martinem Hausknechtem nám trochu zamotali hlavu, když doběhli na čele ruku v ruce s 63,8 km v nohách. Mezi ženami kralovala Tereza Gecová, která původně přijela jenom podporovat naši RUN FREE myšlenku. Už ve vlaku ji nalomila naše další vzácná morální posila Vilma Podmelová a tak těsně před startem Tereza prohlásila "Náhodou jsem si pro jistotu vzala věci na běhání .... " a bylo jasno. K nedávnému úžasnému výkonu na 24 H v Kladně si "na pohodu" přidala sobotních 60,5 km. Usmívající se Když se tak dívám do výsledkové listiny, všichni včetně štafet, jste na prvním ročníku nasadili laťku hodně vysoko. Uzrála nám tu prostě parta výborných vytrvalců, kterou skvěle doplnili běžci z Brna, Zlína i okolí. Když už hovoříme o dozrání, tak zatímco my kluci jsme k tomu tak nějak už delší dobu směřovali, naše holky Petra Zapletalová, Tereza Cetkovská a Klára Šebková měly na dozrání jenom 30 minut mezi prvním a druhým pivem při páteční "přípravné schůzce" u Dudka, kdy se rozhodly změnit registraci ze štafety na 3x sólo. :-) Nakonec se Petra, Tereza a Klára právem staly hrdinkami prvního ročníku 6 H RUN FREE. Ony nám ukázaly co je to vůle a vytrvalost. Moc děkujeme všem, kdo přišli, všem, kdo pomáhali. Alexovi za nápad i rychlé iniciativy (než to člověk stačí promyslet, už je to venku a ofiko Usmívající se ), Martinovi za pomoc, práci i realizaci mého snu, mít jako trofej MK kouli z Tarahumarské hry Rarajipari. Pavlínce, Ivě i Lence děkujeme za nekonečné čárkování (myslím, že nápad aby měl příští rok každý pivní tácek asi neprojde Usmívající se ) A vůbec všem. Jsme na vás moc pyšní. RUN FREE.

Fotogalerie

Výsledková listina

 
NOVINKY
Kde je Bistro u Mazánka?

Číslo účtu pro platby:

7925464001 / 5500


Zasílání novinek