Velikonoční půlmaraton, desítka a běhy dětí

Děkujeme všem, byla to krásná neděle :-)

M+A

Velikonoční půlmaraton Prostějovem 2018

25.3.2018

Tak dnes proběhl již 6. ročník Velikonočního půlmaratonu. Předpověď počasí nevypadala uplně špatně, ale nakonec to bylo horší než se čekalo. Fakt zima! Díky mrazivému větru jsme všichni neskutečně zmzli. Nakonec se sešlo 250 závodníků na obě tratě a padaly docela pěkné výkony.

Zahájení v podobě dětských běhů bylo moc pěkné a přestože nám "ukradli" z dnešního dne jednu hodinu, děti s rodičema poctivě vstali a přišli běhat v docela hojném počtu.

Před hlavním závodem se výrazně zhoršilo počasí a po ránu modrá obloha se zatáhla nepříjemnými mraky. Mezi poli se zvedl poměrně ostrý vítr a na startu už všichni spěchali na trať. V čele závodu se od začátku usadilo 7-mi členné pole, ve kterém společně běželi desítkáři i půlmaratonci a využívali tak skupinový efekt v boji prosti studenému větru. Mezi všemi pak vyčnívala dlouhá postava Broni Khýra, který nakonec dovedl desítkáře do cíle jako první v čase 36:20, před Honzou Kočíbem (37:15) a Tomášem Večeřou (37:52). Mezi ženami na desítce kralovala Zuzana Hubáčková (46:58) před druhou Ivanou Novákovou (48:25) a Lenkou Toralovou (48:40).

V půlmaratonu, na kterém spousta běžců dneska opravdu trochu vymrzla, nakonec bral první místo Jirka Klement v krásném čase 1:17:18 před Martinem Vintrlíkem (1:17:37) a Petrem Šebánkem (1:19:07). Moc pěkným časem vyhrála ženský závod Barbora Nováková (1:28:47) před druhou Jitkou Hudákovou (1:32:20), za kterou s drobným odstupem pak doběhla Martina Konečná (1:34:09).

Děcka! No, celé se to prostě zase povedlo. Díky moc všem pořadatelům, kteří fakt dnes klepali kosu a vám běžcům za to, že jste přišli a snad jste si to všichni užili. Jste prostě skvělí a my se na vás zase budeme těšit.

RUN FREE!

Výsledky   21 km   Muži    Ženy

10 km   Muži    Ženy

Děti

Velikonoční půlmaraton Prostějovem 2017

Na začátek sezony jsme na Hloučele strávili krásnou běžeckou neděli. Moc děkujeme všem běžcům za jejich výkony a radost z běhání, organizátorům za jejich obrovskou pomoc při pořádání závodu a fanouškům za dotvoření atmosféry. Byl to krásný den, máme z vás radost!

Výsledková listina děti

Výsledková listina 10km

Výsledková listina 21km

Fotogalerie

Velikonoční půlmaraton Prostějovem 2016

Už počtvrté jsme nachystali na Velikonoční neděli půlmaraton Prostějovem. V nádherném počasí a za ideálních podmínek vyběhlo v místním lesoparku Hloučela na trať celkem 350 běžců. Dopolední program zahájily dětské běhy na 50, 300 a 500 m. V jednotlivých kategoriích se představilo na 90 dětí, z nichž celá řada běžela svůj první závod. V cíli na ně čekalo občerstvení, medaile a diplom, stejně tak jako nadšené úsměvy tatínků a maminek. V hlavním závodě pak vystartovalo na trať 10 a 21 km přes 260 běžců. Jednookruhová trať je vedena po cyklostezkách okolo Prostějova, přičemž páteří celé trati je lesopark vinoucí se podél řeky Hloučela. Na převážně asfaltovém povrchu s minimálním převýšením se celé startovní pole poměrně rychle roztáhlo a na pátém kilometru už bylo zřejmé, že letos jsou mezi účastníky běžci s velmi kvalitními časy. Na desítce si nakonec na stupně vítězů stouply Judita Nagyová (47:12), Blanka Masničáková (45:44) a Jitka Hudáková (44:04) mezi ženami a z mužů byli nejúspěšnější Pavel Franc (36:31), Dominik Voráč (35:07) a Tomáš Steiner (33:47). Trať půlmaratonu už se třetím rokem nemění a ve startovní listině se pravidelně objevují i známá jména. Rekord trati drží z loňského roku František Mahovský časem 1:11:50. Letos za námi přijel i Petr Vabroušek, který si v náročném programu závodů, cestování a přípravy na Marathon des Sables na Sahaře odskočil do Prostějova přímo na zpáteční cestě z Izraele. Po únavné cestě nepomýšlel na žádný mimořádný výkon a tak si v nádherném počasí užil pohodový půlmaraton a po závodě malou autogramiádu. Mezi ženami nakonec zvítězila Simona Křivánková (1:28:08), těsně před další tradiční účastnicí v Prostějově, Maruškou Delingerovou (1:28:24) a Terezou Tobíškovou (1:31:45). Mezi muži zvítězil Jiří Petr v čase o téměř minutu a půl lepším než v loňském roce (1:12:46). Hned za ním pak doběhl Petr Henek (1:13:37) a s odstupem Tomáš Večeřa (1:18:07).

Výsledky dospělí

Výsledky děti

Fotogalerie I (Renata Voráčová)

Fotogalerie II (Marek Černý)

Velikonoční půlmaraton Prostějovem   5. 4. 2015

V Prostějově padaly rekordy

Po mrazivém týdnu se počasí přeci jen umoudřilo a Velikonoční půlmaraton Prostějovem mohl přivítat běžce i sluníčkem. Na třetím ročníku se letos sešel rekordní počet běžců. Na start hlavní trati, dětských běhů a nově i klasické desítky se letos postavilo celkem 293 běžců. Přestože místní běhy nejsou součástí žádné velké ceny ani jiného seriálu závodů, konečné časy ukázaly poměrně kvalitní výkony.

Obhájit svoje loňská prvenství na půlmaratonské trati přijeli i Ondra Horák s Marií Delingerovou, pro které jsou závody v Prostějově srdcová záležitost. Mezi muži začalo být hned od začátku zřejmé, že v letošní roce je favoritem číslo jedna František Mahovský, který už po prvních kilometrech začal nabírat náskok, který udržel až do cíle. Nakonec zvítězil v rekordním čase trati 1:11:50. Pro druhé místo si doběhl časem 1:14:24 Jiří Petr a za ním na třetím místě Ondra Horák (1:16:35). Mezi ženami nakonec zvítězila Lenka Smutná Polachová s časem 1:32:20, těsně před Marií Delingerovou (1:32:28) a naší Alenou Kriklovou (1:33:52 - Ali, moooc gratulujeme).

Na desítce zvítězil prostějovský borec a Spartan Martin Tomica (37:16) a mezi ženami pak Michaela Bašná (43:48).

RUN FREE. Martin a Andrea

Velikonoční půlmaraton Prostějovem 2014

20.4.2014

V Prostějově opět v duchu RUN FREE.
Neuvěřitelných 240 účastníků všech kategoríí se sešlo na 2. ročníku Velikonočního půlmaratonu v Prostějově. Pro náš Maratonský klub Prostějov to byla těžká zkouška, zvláště proto, že registrovat na místě se přišlo přes 80 běžců. Oproti prvnímu ročníku stoupl počet běžců na trojnásobek. Kromě tradičních dětských běhů, ve kterých byly připraveny medaile a sladké odměny pro všechny účastníky, se v hlavním závodě běžel půlmaraton a 12 km. Nová, jednookruhová trať byla vyměřena v atraktivním prostředí lesoparku Hloučela a přilehlých cyklistických stezek a díky laskavosti a vstřícnosti Policie České republiky byla ne všech klíčových místech zajištěna maximální bezpečnost účastníků. 147 běžců na hlavních tratích vyrazilo za krasného počasí zlepšovat svoje výkony a na rychlé trati se to celé řadě povedlo. Pro nás ale zůstává nejcennější účast těch, kteří si přišli zkusit zaběhat uplně poprvé a v cíli nemohli sami uvěřit, že uběhli půlmaraton. A pak také těch co si odnášeli ve svých ručičkách uplně první medaili v životě. Usmívající se To nijak nesnižuje nádherné výkony Ondry Horáka a Marušky Delingerové, kteří na akce Maratonského klubu už jezdí pravidelně, a kteří si společně odnesli vítězství mezi muži a ženami.
Díky moc vám všem, běžcům, pořadatelům, všem kamarádům i úžasným policistům. RUN FREE!