server o běhání

INFO


Kalendář akcí

6H RUN FREE

6H RUN FREE 2021

7.8.2021

Tak letos se nám myslím 6H zase povedla. Počasí bylo jako obvykle, takže vedro k zalknutí. Celkem 42 běžců si přišlo zakroužit na náš standardní, ale pěkný okruh v Kolářových sadech v Prostějově. V letošním roce se nám podařilo získat dokonce časomíru, takže celá 6hodinovka působila dost profesionálně. Musím moc poděkovat Dominice a jejímu příteli Matějovi, kteří časomíru nezištně nabídli, přivezli, zapojili, provozovali ..... no a my jsme skoro neměli co dělat Usmívající se Fakt moc díky! Děkujeme také Vítkovi Špérovi za vinařské ceny a Broňovi Khýrovi za celkovou podporu. Taky všem běžcům i ostatním co nám pomáhali za super atmosféru.

RUN FREE

Výsledky celkem   Výsledky Maraton

Fotogalerie

6H RUN FREE 2020

Sobotní 6hodinovka je za námi. Ještě na jaře se nevědělo, jestli bude, ještě před 14 dny bylo přihlášeno jenom 20 běžců, no a nakonec se i přes tropické teploty v krásném prostředí Kolářových sadů v Prostějově sešlo přes 50 běžců, kteří mezi 14. a 20. hodinou kroutili jeden okruh za druhým. Mezi jinými přijela i celá řada našich kamarádů nejen z MUMu, mezi nimi i Dan Orálek - držitel českého rekordu na 6H, Lenka Horáková, Petr Polánka, Ondra Prokop, Tomáš Hrdina, Iva Hrstková a další. V tropickém vedru byla letošní šestihodinovka opravdu náročná a smekáme před všemi, kteří dokázali 6 hodin kroužit parkem, který naštěstí poskytuje hodně stínu a tak opravdového slunka bylo relativně málo. 
Vítězem mezi muži se stal Mirek Sedláček, který přijel na závod a zjistil, že nemá hodinky. Trochu jsme ho museli ukecávat, aby vůbec běžel, protože se bál, že bez hodinek přepálí tempo, tak to chtěl zabalit, ale nakonec jsme mu sehnali hodinky a on ke svému překvapení vyhrál (66 395 m). Za ním skončil Petr Polánka a třetí byl Lukáš Švestka. Mezi ženami opět kralovala Lenka Horáková (64 195) a za ní s odstupem Veronika Jirkovská a Iva Hrstková. 
Díky moc všem za pohodovou atmosféru, našim skvělým kamarádům za pomoc při organizaci a všem běžcům. Byli jste skvělí a díky vám máme zase peníze na kukuřici pro Tarahumary a navíc jsme si užili fakt krásný den. 
RUN FREE

Fotoalbum: https://mkprostejov.rajce.idnes.cz/6H_RUN_FREE_2020

Výsledky: https://vysledky.6hodinovka.cz/free2020

6H RUN FREE 2019

3.8.2019

Už počtvrté jsme zorganizovali charitativní závod na podporu mexických indiánů z kmene Tarahumara (Ráramuri) a opět se to myslím povedlo. Letos přijeli běžci z různých koutů naší republiky a dokonce i ze Slovenska.  Sešla se nám tak na startu celá řada výborných ultraběžců, mezi nimi vitězka Moravského Ultramaratonu 2019 a TMMTR 2019 Lenka Horáková. V 15:00 jsme v Kolářových sadech v Prostějově, z asistence člena sportovní komise města Prostějova, Mgr. Antonína Duška, jsme odstartovali šestihodinový běh za dunění "techno muziky" linoucí se z jiné akce u hvězdárny.

Letos nám mimořádně přálo počasí a proti vedrům předchozích let jsme naopak byli připraveni i na déšť. Ten nás naštěstí pozdravil jenom lehce. I díky 

tomu, ale hlavně zásluhou Lenky Horákové padl traťový rekord, který nepřekonal ani nikdo z přítomných mužů. 63 kol a celkových 69 695 m nakroutila Lenka na 1100 metrovém okruhu v příjemném prostředí Kolářových sadů a stala se tak nejenom vítězkou mezi ženami, ale i absolutní vítězkou letošního rečníku. Za ní pak následovaly Jidita Nagyová (48 kol) a Ivana Nováková (41 kol). Mezi muži to bylo napínavější a do posledních okruhu nebylo jasné, kdo bude mít nejvíc sil na závěrečný finiš. Nakonec vítězství vybojoval Lukáš Švestka (62 kol - 68 585 m) a za ním s celkovým počtem 61 kol doběhli Jirka Kabaja a loňský vítěz Martin Šerák. 

Děkujeme moc všem, kteří přijeli i kteří nám pomáhali a postarali se tak o skvělou atmosféru tohoto RUN FREE podniku, jehož výtěžek posíláme přes Marii Walton přímo mexickým indiánům. Díky moc i Víťovi Špérovi, který kromě toho, že je úžasný vinař je také neskutečný bojovník a na šestihodinovce prolomil snad všechny svoje osobní rekordy. Díky i za RUN FREE víno pro vítěze. (www.sklepy-spera.cz)

Výsledky 6H RUN FREE

Výsledky Vostrý Marathon (vložený běh)

Výsledky 6H RUN FREE štafety

Fotogalerie

Díky moc

RUN FREE 

Martin a Andrea

6H RUN FREE - 2018

 

Ahoj běžci. Tak tedy parný den v Kolářových sadech je za námi :-) Byl to boj, silný zážitek pro všechny zúčastněné a všichni závodníci a organizátoři podali heroické výkony!

Letos se nenahlásila ani jedna štafeta, zato běželo 38 sólo běžců, což je neuvěřitelný počet vzhledem k počasí (35 st. v době startu).

Díky laskavosti Moravských vodáren jsme letos měli zajištěn dostatek vody na pití, osvěžení formou vodní mlhy apod. První dvě hodiny kroužení byly opravdu náročné, protože slunko a vedro vysávalo ze všech účastníků veškerou energii. Nicméně všichni zabojovali, dostatečně pili, osvěžovali se a sprchovali, takže jsme nezaznamenali žádný kolaps ani nevolnost. Večer ve 21:00 tak všichni dorazili do cíle a sebou si odnášeli opravdu silný zážitek 

Moc děkujeme všem, kteří si k nám přijeli zaběhnout, všem, kteří nám pomáhali s organizací, občerstvením a čárkováním. Byli jste opět všichni úžasní. Díky!!! RUN FREE.

Andrea a Martin a taky celá banda co nám to pomáhá organizovat.

Výsledky

Fotogalerie

6H RUN FREE  5.8.2017

 

V sobotu jsme už podruhé pořádali 6 hodinový běžecký happening s názvem 6H RUN FREE, který byl jako běžecká akce určený nejen pro ultramaratonce, ale pro běžce všech výkonostních skupin. Štafetový běh navíc umožnil účast i celé řadě běžců, pro které 6 hodin běhání je přeci jenom velká porce. Výtěžek celé akce ve výši 9 000,- Kč je určen na podporu legendárních mexických běžců Ráramuri (Tarahumarové), prostřednictvím organizace Norawas de Ráramuri. Počasí k nám bylo nemilosrdné a první tři hodiny to bylo trochu jako v Mexiku. Po šesti hodinách ale bylo v cíli na 40 běžců, kteří, jak doufáme, si užili krásnou akci v duchu RUN FREE. Moc děkujeme všem pomocníkům, běžcům i představitelům města s jejichž pomocí se to celé mohlo uskutečnit. 

M+A

Výsledky

 

 

6H RUN FREE     6. 8. 2016

Letos jsme se rozhodli zkusit v Prostějově zorganizovat 6 h běh. Záměr uspořádat něco k připomenutí a podpoře kultury tradičních běžců Rarámuri (Tarahumarové) se potkal s chutí řady běžců a kamarádů zkusit si šestihodinový formát běhu. Ten umožňuje každému uběhnout tolik, kolik zvládne, když to nejde, tak se dá odpočinout, nikdy neběžíte sami a všichni skončí současně. Ve startovním poli se nakonec sešlo 19 jednotlivců a dvě štafety a všichni předvedli parádní výkony. Radim Zapletal s Martinem Hausknechtem nám trochu zamotali hlavu, když doběhli na čele ruku v ruce s 63,8 km v nohách. Mezi ženami kralovala Tereza Gecová, která původně přijela jenom podporovat naši RUN FREE myšlenku. Už ve vlaku ji nalomila naše další vzácná morální posila Vilma Podmelová a tak těsně před startem Tereza prohlásila "Náhodou jsem si pro jistotu vzala věci na běhání .... " a bylo jasno. K nedávnému úžasnému výkonu na 24 H v Kladně si "na pohodu" přidala sobotních 60,5 km. Usmívající se Když se tak dívám do výsledkové listiny, všichni včetně štafet, jste na prvním ročníku nasadili laťku hodně vysoko. Uzrála nám tu prostě parta výborných vytrvalců, kterou skvěle doplnili běžci z Brna, Zlína i okolí. Když už hovoříme o dozrání, tak zatímco my kluci jsme k tomu tak nějak už delší dobu směřovali, naše holky Petra Zapletalová, Tereza Cetkovská a Klára Šebková měly na dozrání jenom 30 minut mezi prvním a druhým pivem při páteční "přípravné schůzce" u Dudka, kdy se rozhodly změnit registraci ze štafety na 3x sólo. :-) Nakonec se Petra, Tereza a Klára právem staly hrdinkami prvního ročníku 6 H RUN FREE. Ony nám ukázaly co je to vůle a vytrvalost. Moc děkujeme všem, kdo přišli, všem, kdo pomáhali. Alexovi za nápad i rychlé iniciativy (než to člověk stačí promyslet, už je to venku a ofiko Usmívající se ), Martinovi za pomoc, práci i realizaci mého snu, mít jako trofej MK kouli z Tarahumarské hry Rarajipari. Pavlínce, Ivě i Lence děkujeme za nekonečné čárkování (myslím, že nápad aby měl příští rok každý pivní tácek asi neprojde Usmívající se ) A vůbec všem. Jsme na vás moc pyšní. RUN FREE.

Fotogalerie

Výsledková listina

Zpět
 
NOVINKY
Kde je Bistro u Maříků?

Číslo účtu pro platby:

7925464001 / 5500


Partneři Maratonského klubu

 

 

  

 


Zasílání novinek